قابلیت کاربردی به واتس‌اپ می آید

4564564666644 - قابلیت کاربردی به واتس‌اپ می آید

امکان ارسال تصاویر با کیفیت و ابعاد اصلی در واتس‌اپ ارائه خواهد شد.

هنگامی که قصد داشته باشید یک تصویر در شبکات اجتماعی ارسال کنید، این پلتفرم‌ها به صورت پیشفرض کیفیت تصویر را کاهش می‌دهند. برخی از آن‌ها مانند تلگرام، گزینه‌ای برای ارسال تصاویر بدون افت کیفیت و با نسخه اصلی را دارند. اما گویا حالا امکان ارسال تصاویر با کیفیت و ابعاد اصلی در واتس اپ ارائه خواهد شد.

واتس‌اپ در حال توسعه راهی است که کاربران می‌توانند تصاویر خود را با وضوح اصلی و بدون کاهش کیفیت ارسال کنند. WABetaInfo، که این ویژگی را کشف کرده است، گزارش داده که کاربران می‌توانند کیفیت عکس را از طریق منوی تنظیمات جدید واقع در ابزار طراحی و ادیت این برنامه انتخاب کنند. نسخه فعلی واتس اپ به شما امکان می‌دهد قبل از ارسال تصاویر، بهترین کیفیت را انتخاب کنید تا رزولوشن بالا را برای آن حفظ نمایید، اما همچنان به منظور ارائه زمان انتقال داده سریع‌تر، فایل‌ها را تا حدی فشرده می‌کند.

اما همچنان، همانطور که WABetaInfo گفته است، داشتن سطح جدید کنترل روی تصاویر، به‌ویژه در موقعیت‌هایی که حفظ کیفیت عکس مهم است (مانند اسناد و مدارک) مفید خواهد بود. تا این لحظه اطلاعات زیادی در مورد این ویژگی در دست نیست، اما احتمالا می‌توان گفت که ارسال تصاویر با وضوح اصلی به احتمال زیاد زمان انتقال داده، زمان دانلود و میزان فضای مورد نیاز دستگاه برای ذخیره فایل‌های مذکور را افزایش می‌دهد.

همانطور که قبلا گفته شد، ویژگی اصلی حفظ وضوح تصویر در حال توسعه است، بنابراین این قابلیت در هیچ نسخه آزمایشی بعدی WhatsApp نخواهد بود یا به این زودی عرضه نمی‌شود. همچنین لازم به ذکر است که این آپیدت در نسخه اندروید واتس اپ بدون اشاره به اینکه آیا ویژگی اصلی وضوح تصویر برای iOS خواهد آمد یا خیر، کشف شده است.

قابلیت میانبرهای ورودی در واتس‌اپ

WABetaInfo همچنین میانبرهای جدیدی را برای نسخه موبایل واتس اپ کشف کرده است. این میانبرها به مدیران چت‌های گروهی این امکان را می‌دهد که به سرعت و به راحتی اقدامات خاصی را انجام دهند و برخی از تعاملات را با اعضای گروه ساده‌تر کنند. گستره کامل این ویژگی هنوز نامشخص است، اما بر اساس یک شایعه، گویا مدیران می‌توانند هر زمان که شخصی به یک چت گروهی می‌پیوندد یا از آن خارج می‌شود، شماره تلفن آن‌ها را مشخص کنند.

علاوه بر این، مدیران می‌توانند یک منوی زمینه جدیدی برای خود ایجاد کنند تا اقدامات خاصی مانند تماس خصوصی با کاربران چت یا افزودن آن‌ها به لیست مخاطبین انجام شود.

این میانبرها به ویژه در هنگام برخورد با گروه‌های بزرگ مفید خواهند بود. در نوامبر ۲۰۲۲، واتس‌اپ ویژگی انجمن‌ها را راه‌اندازی کرد و بر اساس آن، چت‌هایی در مقیاس بزرگ که می‌تواند ۱۰۲۴ کاربر را در خود جای دهند، ایجاد شد. با وجود گروه‌هایی به این بزرگی، ادمین‌ها به ابزارهایی نیاز دارند که بتوانند همه چیز را بهتر و سریع‌تر مدیریت کنند. این ویژگی میانبرها قطعا یک امتیاز بزرگ برای آن‌ها خواهد بود.

به گفته TechRadar، برخلاف ویژگی اصلی کیفیت تصویر، میانبرها در حال حاضر برای اندروید و iOS از طریق نسخه بتا مربوطه واتساپ در دسترس است. متاسفانه برای دارندگان آیفون، برنامه TestFlight برای WhatsApp دیگر افراد تازه وارد را نمی‌پذیرد. اگر از قبل یک کاربر نسخه بتا هستید، حالا می‌توانید نسخه بتا را دانلود کنید و بدون مشکلی به این قابلیت دسترسی پیدا کنید. با این حال، کاربران اندروید همچنان می‌توانند به برنامه بتای فروشگاه Google Play بپیوندند.

امسال سال بزرگی برای واتس اپ در نظر گرفته شده است. در ماه ژانویه، WABetaInfo بسیاری از ویژگی‌های مهم بعدی را برای این برنامه پیام‌ رسان مشخص کرده است، قابلیت‌هایی مانند توانایی ضبط وضعیت‌ها با صدای شما و انتقال چت بدون نیاز Google Drive از جمله این موارد است.

منبع : ترنجی

 

همچنین بررسی کنید ...

سرعت دانلود ۵G در جهان ۲۰ درصد رشد کرد

سرعت دانلود جهانی شبکه‌های ۵G در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ میلادی، ۲۰ درصد افزایش …